Euromeeting 2019 / XXXI Suunto Games 14.09.-15.09.2019
Tavarada
14.09.2019 Vitipalu (Madis Oras)
N8NR
1560m 5CP
Race result Index
Rank  Name                      Club            Result    Behind     1.42\255m   2.75\464m   3.76\285m   4.86\260m  5.100\181m   F.\112m      
   1. Susanna Oras              Põlva Spordikoo 00:14.26  00:14.26    2:12( 3)    6:45( 2)    8:59( 1)   12:46( 1)   13:50( 1)   14:26( 1)  
                                                                      2:12[ 3]    4:33[ 3]    2:14[ 1]    3:47[ 1]    1:04[ 2]    0:36[ 6] 
   2. Maria Kaljur              Harju           00:17.36     +3:10    2:07( 1)    6:55( 3)   10:37( 4)   16:04( 3)   17:05( 2)   17:36( 2)  
                                                                      2:07[ 1]    4:48[ 4]    3:42[ 6]    5:27[ 4]    1:01[ 1]    0:31[ 2] 
   3. Mariel Kriks              LSF PT          00:17.42     +3:16    2:48( 6)    7:16( 4)   10:18( 2)   16:03( 2)   17:08( 3)   17:42( 3)  
                                                                      2:48[ 6]    4:28[ 2]    3:02[ 3]    5:45[ 5]    1:05[ 3]    0:34[ 5] 
   4. Johanna Viilukas          HOK/Hiiumaa SK  00:17.59     +3:33    2:39( 5)    7:37( 5)   10:23( 3)   16:22( 4)   17:28( 4)   17:59( 4)  
                                                                      2:39[ 5]    4:58[ 5]    2:46[ 2]    5:59[ 7]    1:06[ 5]    0:31[ 2] 
   5. Johanna Trei              HOK             00:19.56     +5:30    2:07( 1)    5:52( 1)  
                                                                      2:07[ 1]    3:45[ 1] 
   6. Miina-Liisa Juhkam        Kobras          00:20.10     +5:44    2:50( 7)    7:52( 6)   11:22( 5)   18:25( 5)   19:39( 5)   20:10( 5)  
                                                                      2:50[ 7]    5:02[ 6]    3:30[ 4]    7:03[ 8]    1:14[ 8]    0:31[ 2] 
   7. Jete Kraas                LSF PT          00:21.51     +7:25    3:39(10)   10:08( 7)   14:36( 6)   19:59( 6)   21:08( 6)   21:51( 6)  
                                                                      3:39[10]    6:29[ 7]    4:28[ 8]    5:23[ 3]    1:09[ 6]    0:43[ 9] 
   8. Annaliisa Aren            JOKA            00:21.59     +7:33    2:26( 4)   12:21(10)   16:19( 8)   20:24( 7)   21:29( 7)   21:59( 7)  
                                                                      2:26[ 4]    9:55[11]    3:58[ 7]    4:05[ 2]    1:05[ 3]    0:30[ 1] 
   9. Lola-Liis Naan            Võsu Kool       00:25.26    +11:00    4:29(13)   11:12( 9)   16:18( 7)   23:33( 8)   24:46( 8)   25:26( 8)  
                                                                      4:29[13]    6:43[ 8]    5:06[10]    7:15[10]    1:13[ 7]    0:40[ 8] 
  10. Marta Mälberg             Peko            00:28.19    +13:53    3:39(10)   15:59(12)   19:39( 9)   25:29( 9)   27:34( 9)   28:19( 9)  
                                                                      3:39[10]   12:20[12]    3:40[ 5]    5:50[ 6]    2:05[11]    0:45[10] 
  11. Marit Vaher               Tartu Katoliku  00:36.57    +22:31    9:02(14)   15:49(11)   23:08(10)   34:36(10)   35:58(10)   36:57(10)  
                                                                      9:02[14]    6:47[ 9]    7:19[11]   11:28[11]    1:22[ 9]    0:59[11] 
  11. Broma Viktorija           Grundzale       00:36.57    +22:31    3:31( 8)   10:26( 8)  
                                                                      3:31[ 8]    6:55[10] 
  13. Hanna-Brit Piht           Mercury         00:38.51    +24:25    3:38( 9)   24:31(13)   29:36(11)   36:45(11)   38:13(11)   38:51(11)  
                                                                      3:38[ 9]   20:53[13]    5:05[ 9]    7:09[ 9]    1:28[10]    0:38[ 7] 
      Liina Venelaine                           DNF                   3:39(10)  
                                                                      3:39[10] 
PEKO
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2019 www.tak-soft.com 14.09.2019 17:14:07