Euromeeting 2019 / XXXI Suunto Games 14.09.-15.09.2019
Tavarada
15.09.2019 Vitipalu (Madis Oras)
N14A
2940m 13CP
Race result Total Index
Rank  Name                      Club            Result    Behind     1.81\199m   2.33\184m   3.34\165m   4.86\252m   5.41\209m   6.46\184m   7.51\319m   8.52\135m   9.85\112m  10.43\272m  11.56\331m  12.87\125m  13.100\93m   F.\117m      
   1. Maria Eller               HOK             00:28.17  00:28.17    3:42( 2)    5:47( 1)    7:12( 1)   10:15( 1)   11:51( 1)   13:42( 1)   17:13( 1)   18:47( 1)   20:04( 1)   22:18( 1)   25:53( 1)   27:02( 1)   27:53( 1)   28:17( 1)  
                                                                      3:42[ 2]    2:05[ 1]    1:25[ 1]    3:03[ 6]    1:36[ 1]    1:51[ 1]    3:31[ 2]    1:34[ 3]    1:17[ 4]    2:14[ 3]    3:35[ 1]    1:09[ 3]    0:51[ 3]    0:24[ 5] 
   2. Harriet Koppel            Tartu Katoliku  00:31.49     +3:32    3:08( 1)    7:58( 6)   11:18( 5)   13:31( 4)   15:18( 2)   17:09( 2)   20:00( 2)   22:09( 2)   23:08( 2)   25:06( 2)   29:08( 2)   30:39( 2)   31:28( 2)   31:49( 2)  
                                                                      3:08[ 1]    4:50[11]    3:20[ 9]    2:13[ 1]    1:47[ 3]    1:51[ 1]    2:51[ 1]    2:09[ 9]    0:59[ 1]    1:58[ 1]    4:02[ 4]    1:31[ 7]    0:49[ 1]    0:21[ 1] 
   3. Herta Kesküla             HOK             00:32.15     +3:58    3:54( 3)    6:08( 2)   11:05( 4)   14:00( 5)   15:46( 3)   17:43( 3)   21:15( 3)   22:45( 3)   24:06( 3)   26:19( 3)   29:54( 3)   31:04( 3)   31:53( 3)   32:15( 3)  
                                                                      3:54[ 3]    2:14[ 2]    4:57[11]    2:55[ 3]    1:46[ 2]    1:57[ 3]    3:32[ 3]    1:30[ 1]    1:21[ 5]    2:13[ 2]    3:35[ 1]    1:10[ 4]    0:49[ 1]    0:22[ 2] 
   4. Mareli Vaher              Tartu Katoliku  00:38.40    +10:23    4:06( 4)    7:42( 5)   14:14( 9)   17:07( 8)   19:10( 8)   22:01( 6)   25:39( 4)   27:32( 4)   29:03( 4)   32:00( 4)   36:08( 4)   37:15( 4)   38:12( 4)   38:40( 4)  
                                                                      4:06[ 4]    3:36[ 7]    6:32[14]    2:53[ 2]    2:03[ 5]    2:51[ 4]    3:38[ 4]    1:53[ 5]    1:31[ 9]    2:57[ 5]    4:08[ 5]    1:07[ 2]    0:57[ 7]    0:28[ 9] 
   5. Karoliina Kets            Kobras/Põlva Sp 00:41.05    +12:48    4:17( 5)    7:36( 4)    9:38( 3)   12:52( 3)   16:24( 4)   22:50( 7)   27:40( 7)   29:34( 7)   30:50( 7)   34:10( 7)   38:02( 5)   39:30( 5)   40:32( 5)   41:05( 5)  
                                                                      4:17[ 5]    3:19[ 6]    2:02[ 4]    3:14[ 8]    3:32[11]    6:26[11]    4:50[ 7]    1:54[ 6]    1:16[ 3]    3:20[10]    3:52[ 3]    1:28[ 6]    1:02[ 9]    0:33[14] 
   6. Sabine Strazdina          Meridians OK    00:41.27    +13:10    4:26( 7)    7:21( 3)    9:30( 2)   12:28( 2)   16:34( 5)   21:11( 4)   26:58( 6)   28:39( 6)   29:43( 5)   32:25( 5)   38:30( 7)   39:56( 6)   41:00( 6)   41:27( 6)  
                                                                      4:26[ 7]    2:55[ 5]    2:09[ 6]    2:58[ 4]    4:06[14]    4:37[ 7]    5:47[ 9]    1:41[ 4]    1:04[ 2]    2:42[ 4]    6:05[11]    1:26[ 5]    1:04[10]    0:27[ 8] 
   7. Kristiana Sasko           Ozons           00:42.57    +14:40    4:19( 6)   10:31( 9)   12:09( 7)   16:06( 7)   18:20( 7)   21:52( 5)   25:55( 5)   28:18( 5)   29:46( 6)   32:49( 6)   38:27( 6)   41:29( 7)   42:29( 7)   42:57( 7)  
                                                                      4:19[ 6]    6:12[13]    1:38[ 2]    3:57[11]    2:14[ 6]    3:32[ 6]    4:03[ 6]    2:23[11]    1:28[ 8]    3:03[ 7]    5:38[10]    3:02[13]    1:00[ 8]    0:28[ 9] 
   8. Anni Linnus               Peko            00:46.38    +18:21   12:06(14)   15:46(13)   22:09(13)   25:10(13)   27:09(13)   30:06( 9)   33:46( 9)   35:41( 9)   37:06( 9)   40:06( 9)   44:19( 8)   45:23( 8)   46:15( 8)   46:38( 8)  
                                                                     12:06[14]    3:40[ 8]    6:23[13]    3:01[ 5]    1:59[ 4]    2:57[ 5]    3:40[ 5]    1:55[ 7]    1:25[ 7]    3:00[ 6]    4:13[ 6]    1:04[ 1]    0:52[ 4]    0:23[ 4] 
   9. Mara Krumina              ALNIS-JNSC      00:50.10    +21:53    5:38( 9)    9:42( 8)   11:48( 6)   14:57( 6)   17:28( 6)   23:02( 8)   30:06( 8)   32:26( 8)   34:18( 8)   37:32( 8)   46:48( 9)   48:29( 9)   49:45( 9)   50:10( 9)  
                                                                      5:38[ 9]    4:04[ 9]    2:06[ 5]    3:09[ 7]    2:31[ 7]    5:34[ 8]    7:04[10]    2:20[10]    1:52[10]    3:14[ 9]    9:16[14]    1:41[ 8]    1:16[13]    0:25[ 6] 
  10. Marta Joonas              Võru/Võru spord 00:56.59    +28:42    7:03(12)   11:45(12)   14:12( 8)   18:34( 9)   21:55( 9)   31:35(10)   39:14(10)   40:45(10)   43:15(10)   46:57(10)   52:16(10)   55:05(10)   56:34(10)   56:59(10)  
                                                                      7:03[12]    4:42[10]    2:27[ 7]    4:22[12]    3:21[10]    9:40[13]    7:39[12]    1:31[ 2]    2:30[11]    3:42[11]    5:19[ 9]    2:49[12]    1:29[14]    0:25[ 6] 
  11. Ruta Dabolina             Meridians OK    01:00.20    +32:03    5:01( 8)   20:37(14)   23:13(14)   27:01(14)   30:16(14)   36:12(12)   44:31(11)   46:35(11)   47:56(11)   52:25(11)   57:07(11)   59:06(11)   59:58(11)   60:20(11)  
                                                                      5:01[ 8]   15:36[15]    2:36[ 8]    3:48[10]    3:15[ 9]    5:56[10]    8:19[14]    2:04[ 8]    1:21[ 5]    4:29[12]    4:42[ 7]    1:59[ 9]    0:52[ 4]    0:22[ 2] 
  12. Viktoria Misnik           Võru            01:10.55    +42:38   13:24(15)   23:45(15)   25:35(15)   31:22(15)   35:32(15)   41:17(13)   48:37(12)   52:17(12)   55:09(12)   59:42(12)   66:39(13)   69:10(12)   70:24(12)   70:55(12)  
                                                                     13:24[15]   10:21[14]    1:50[ 3]    5:47[15]    4:10[15]    5:45[ 9]    7:20[11]    3:40[13]    2:52[14]    4:33[13]    6:57[13]    2:31[10]    1:14[12]    0:31[12] 
  13. Melani Väits              Võru            01:11.21    +43:04    8:15(13)   11:07(10)   15:30(10)   20:53(10)   24:35(11)   45:20(14)   50:55(13)   55:19(13)   57:59(13)   61:12(13)   66:27(12)   69:55(13)   70:49(13)   71:21(13)  
                                                                      8:15[13]    2:52[ 4]    4:23[10]    5:23[14]    3:42[12]   20:45[14]    5:35[ 8]    4:24[14]    2:40[12]    3:13[ 8]    5:15[ 8]    3:28[14]    0:54[ 6]    0:32[13] 
  14. Age-Anett Laanejõe        Võru            01:18.54    +50:37    6:30(11)   11:23(11)   17:17(11)   22:30(12)   26:15(12)   48:55(15)   56:43(14)   60:19(14)   63:10(14)   67:49(14)   74:38(14)   77:16(14)   78:25(14)   78:54(14)  
                                                                      6:30[11]    4:53[12]    5:54[12]    5:13[13]    3:45[13]   22:40[15]    7:48[13]    3:36[12]    2:51[13]    4:39[14]    6:49[12]    2:38[11]    1:09[11]    0:29[11] 
      Lote Lamberte             Meridians OK    MP                    5:48(10)    8:31( 7)   17:50(12)   21:35(11)   24:18(10)   33:37(11)  
                                                                      5:48[10]    2:43[ 3]    9:19[15]    3:45[ 9]    2:43[ 8]    9:19[12] 
      Angela Mõttus             Otepää          DNS                 
                                                                   
PEKO
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2019 www.tak-soft.com 18.09.2019 13:22:28