Euromeeting 2019 / XXXI Suunto Games 14.09.-15.09.2019
Tavarada
15.09.2019 Vitipalu (Madis Oras)
N8NR
1480m 4CP
Race result Total Index
Rank  Name                      Club            Result    Behind     1.38\387m   2.83\369m   3.68\396m  4.100\207m   F.\117m      
   1. Susanna Oras              Põlva Spordikoo 00:14.07  00:14.07    3:37( 3)    6:56( 4)   10:35( 1)   13:34( 1)   14:07( 1)  
                                                                      3:37[ 3]    3:19[ 6]    3:39[ 1]    2:59[ 3]    0:33[ 6] 
   2. Annaliisa Aren            JOKA            00:15.16     +1:09    4:15( 5)    7:24( 5)   12:38( 5)   14:43( 2)   15:16( 2)  
                                                                      4:15[ 5]    3:09[ 5]    5:14[ 2]    2:05[ 1]    0:33[ 6] 
   3. Mariel Kriks              LSF PT          00:15.31     +1:24    3:24( 2)    6:24( 2)   11:46( 2)   14:59( 3)   15:31( 3)  
                                                                      3:24[ 2]    3:00[ 2]    5:22[ 3]    3:13[ 4]    0:32[ 5] 
   4. Maria Kaljur              Harju           00:16.15     +2:08    3:10( 1)    6:17( 1)   12:26( 3)   15:47( 4)   16:15( 4)  
                                                                      3:10[ 1]    3:07[ 3]    6:09[ 7]    3:21[ 6]    0:28[ 2] 
   5. Johanna Viilukas          HOK/Hiiumaa SK  00:16.16     +2:09    4:05( 4)    6:55( 3)   12:34( 4)   15:50( 5)   16:16( 5)  
                                                                      4:05[ 4]    2:50[ 1]    5:39[ 4]    3:16[ 5]    0:26[ 1] 
   6. Johanna Trei              HOK             00:18.02     +3:55    5:03( 7)    8:11( 7)   14:02( 6)   17:32( 6)   18:02( 6)  
                                                                      5:03[ 7]    3:08[ 4]    5:51[ 5]    3:30[ 7]    0:30[ 3] 
   7. Miina-Liisa Juhkam        Kobras          00:18.55     +4:48    4:20( 6)    7:56( 6)   15:34( 7)   18:25( 7)   18:55( 7)  
                                                                      4:20[ 6]    3:36[ 7]    7:38[10]    2:51[ 2]    0:30[ 3] 
   8. Hanna-Brit Piht           Mercury         00:22.29     +8:22    6:02( 8)   11:41( 8)   17:44( 8)   21:49( 8)   22:29( 8)  
                                                                      6:02[ 8]    5:39[ 9]    6:03[ 6]    4:05[11]    0:40[11] 
   9. Jete Kraas                LSF PT          00:24.55    +10:48    7:57(11)   13:54(10)   20:20( 9)   24:07( 9)   24:55( 9)  
                                                                      7:57[11]    5:57[10]    6:26[ 8]    3:47[ 9]    0:48[13] 
  10. Lola-Liis Naan            Võsu Kool       00:25.54    +11:47    7:35(10)   14:30(11)   21:27(10)   25:17(10)   25:54(10)  
                                                                      7:35[10]    6:55[13]    6:57[ 9]    3:50[10]    0:37[10] 
  11. Marit Vaher               Tartu Katoliku  00:26.23    +12:16    7:31( 9)   13:29( 9)   22:00(11)   25:41(11)   26:23(11)  
                                                                      7:31[ 9]    5:58[11]    8:31[11]    3:41[ 8]    0:42[12] 
  12. Broma Viktorija           Grundzale       00:31.50    +17:43   10:06(13)   15:06(12)   27:03(12)   31:17(12)   31:50(12)  
                                                                     10:06[13]    5:00[ 8]   11:57[12]    4:14[12]    0:33[ 6] 
  13. Marta Mälberg             Peko            00:55.07    +41:00   10:03(12)   16:48(13)   49:23(13)   54:31(13)   55:07(13)  
                                                                     10:03[12]    6:45[12]   32:35[13]    5:08[13]    0:36[ 9] 
      Liina Venelaine                           DNS                 
                                                                   
PEKO
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2019 www.tak-soft.com 18.09.2019 13:22:29