Eesti MV MN21 teade 05.06.2022
TEADE 05.06.2022 Korela (Mait Tõnisson)
M21 
N21 

M21
1. 8260 .. 8880m ; 2. 5850 .. 6060m ; 3. 8260 .. 8880m ;
Nr  Nimi                                Klubi           Maa 
  1 SRD II                                                   
   1 Vjatseslav Safonov           8421108 11:20:00
   2 Viktor Kassatkin             8150871 
   3 Vladislav Pahhomenkov        8200671 
  2 Harju OK I                          Harju                
   1 Ats Sõnajalg                 8662098 11:20:00
   2 Uku-Laur Tali                8664187 
   3 Arturs Paulins               8062160 
  3 Harju OK II                         Harju                
   1 Markus Kaljur                8206063 11:20:00
   2 Kardo Kutti                  8371637 
   3 Kurmet Kutti                 8017115 
  4 Harju OK III                        Harju                
   1 Taivo Tali                   8066775 11:20:00
   2 Mattias Rennel               1303031 
   3 Meelis Mälter                8680056 
  5 Harju OK IV                         Harju                
   1 Maido Kaljur                 8047332 11:20:00
   2 Mart Jakobson                1561057 
   3 Mati Preitof                 8200052 
  6 Hiiumaa                             HOK                  
   1 Kustu Künnapas               8210201 11:20:00
   2 Tanel Esta                   8000378 
   3 Mati Mägi                    8001921 
  7 Ilves I                             Ilves                
   1 Kaarel Vesilind              8107004 11:20:00
   2 Kaarel Hendrik Zernant       8070600 
   3 Kenny Kivikas                8640116 
  8 Ilves II                            Ilves                
   1 Tauno Tiirats                1303022 11:20:00
   2 Sven Oras                    1303021 
   3 Kaido Hallik                 8647261 
  9 Kape                                Kape                 
   1 Maido Mäoma                  8667293 11:20:00
   2 Riho Klement                 8009354 
   3 Marek Mäoma                  8667295 
 10 LSF                                 LSF PT               
   1 Lauri Tarlap                 8123030 11:20:00
   2 Rünno Sulg                   8104175 
   3 Kaupo Järve                  8645011 
 11 Mercury 1                           Mercury              
   1 Mati Korrol                  8001313 11:20:00
   2 Danilo Piht                  8089099 
   3 Toomas Tiivel                8006777 
 12 Mercury 2                           Mercury              
   1 Raivo Erik                   8181181 11:20:00
   2 Siim Pello                   8014415 
   3 Priit Överus                 8130366 
 13 JOKA I                              OK JOKA              
   1 Raiko Marrandi               8011227 11:20:00
   2 Tiit Tähnas                  8667294 
   3 Juho Westerlund              8625047 
 14 JOKA II                             OK JOKA              
   1 Kaarel Kallas                8009382 11:20:00
   2 Artur Soo                    8200007 
   3 Henri Perillus               8625051 
 15 OK Põlva Kobras I                   OK Põlva Kobras      
   1 Martin Simpson               8638078 11:20:00
   2 August Jakobson              8622175 
   3 Samuel Kolsar                8619866 
 16 OK Põlva Kobras II                  OK Põlva Kobras      
   1 Rasmus Kruusa                8118810 11:20:00
   2 Markus Juhkam                8054103 
   3 Arti Albert                  8008697 
 17 OK Põlva Kobras III                 OK Põlva Kobras      
   1 Tõnis Piirisild              8151273 11:20:00
   2 Kaspar Karolin               8638090 
   3 Erko Jakobson                8636865 
 18 Peko I                              Peko                 
   1 Sergei Rjabõshkin            8001488 11:20:00
   2 Reigo Teervalt               8001855 
   3 Kristo Heinmann              8645022 
 19 Peko II                             Peko                 
   1 Mihkel Mahla                 8257777 11:20:00
   2 Timo Kudre                   8662665 
   3 Aares Fjodorov               8083080 
 20 Peko III                            Peko                 
   1 Olle Ilmar Jaama             8008699 11:20:00
   2 Ain Fjodorov                 8120972 
   3 Kevin Hallop                 8001854 
 21 OK Põrgupõhja                       Põrgupõhja           
   1 Risto Randma                 8024744 11:20:00
   2 Indrek Lillsoo               8005074 
   3 Jaan Viirmann                8662102 
 22 Rakvere                             Rakv                 
   1 Priit Randman                 505562 11:20:00
   2 Ossi Priks                   8636921 
   3 Tõnis Laugesaar              8008691 
 23 SK100                               SK100                
   1 Timmo Tammemäe               8104190 11:20:00
   2 Jaan Tarmak                  8636874 
   3 Reimo Liiv                   8661139 
 24 SRD I                               SRD                  
   1 Andrei Nikitin               8200468 11:20:00
   2 Viola Nikitina               8100246 
   3 Mikhail Raer                 8239239 
 25 Tammed I                            Tammed               
   1 Peeter Pihl                  8085194 11:20:00
   2 Lauri Malsroos               8639391 
   3 Andreas Kraas                9200492 
 26 Tammed II                           Tammed               
   1 Alar Abram                   8662088 11:20:00
   2 Erik Aibast                  8647289 
   3 Kiur Erik Eensaar            8667297 
 27 Tammed III                          Tammed               
   1 Tõnu Lillelaid               8044348 11:20:00
   2 Lauri Beilmann               8001826 
   3 Madis Osjamets               8009351 
 28 Tartu Katoliku SK 1                 Tartu Katoliku       
   1 Renno Merenäkk               8648699 11:20:00
   2 Chris Marcus Krahv           8668779 
   3 Mart Koppel                  8144831 
 29 OK Võru I                           Võru                 
   1 Jaagup Truusalu              8000370 11:20:00
   2 Lauri Sild                   8639392 
   3 Timo Sild                    8004745 
 30 OK Võru II                          Võru                 
   1 Nansen Palo                  8662257 11:20:00
   2 Alar Kume                    8636578 
   3 Jürgen Joonas                8661131 
 31 OK Võru III                         Võru                 
   1 Jüri Joonas                  8005065 11:20:00
   2 Kaspar Mill                  8661128 
   3 Jan Birnstock                8337338 
 32 Kooperaator                         Koop                 
   1 Andrus Rämmann               8001133 11:20:00
   2 Anneli Rämmann               8001144 
   3                                      

N21
1. 6990 .. 7220m ; 2. 5350 .. 5480m ; 3. 6990 .. 7260m ;
Nr  Nimi                                Klubi           Maa 
 34 Harju OK                            Harju                
   1 Grethe-Johanna Ploompuu      8237758 11:00:00
   2 Marje Viirmann               8003322 
   3 Tiina Maria Tali             8005098 
 35 Hiiumaa 1                           HOK                  
   1 Maria Eller                  8080605 11:00:00
   2 Elo Saue                     8516945 
   3 Mia Esta                     8003776 
 36 Ilves I                             Ilves                
   1 Brigitte Panker              8004030 11:00:00
   2 Britta Panker                8648708 
   3 Birgit Rõõm                  8662089 
 37 Kape I                              Kape                 
   1 Merike Vanjuk                8009342 11:00:00
   2 Jana Kink                    8516165 
   3 Margret Zimmermann           8517565 
 38 Kape II                             Kape                 
   1 Külli Leiger                 8516565 11:00:00
   2 Kirsten Nigul                8645023 
   3 Marili Zimmermann            8003796 
 39 Mercury 1                           Mercury              
   1 Kadri Kadakas                8120600 11:00:00
   2 Ingrid Piht                  8087077 
   3 Kairi Tuulmägi               8130884 
 40 Mercury 2                           Mercury              
   1 Kris Jette Piht              8270404 11:00:00
   2 Annika Silde                 8008202 
   3 Marjaane Kalf                8003782 
 41 JOKA                                OK JOKA              
   1 Sigrid Ruul                  8625049 11:00:00
   2 Helle Hallik                 8638147 
   3 Evely Kaasiku                8625055 
 42 OK Põlva Kobras I                   OK Põlva Kobras      
   1 Kristel Sibul                8001871 11:00:00
   2 Johanna Laanoja              8636857 
   3 Lorely Kõrvel                8636914 
 43 OK Põlva Kobras II                  OK Põlva Kobras      
   1 Maret Vaher                  8636860 11:00:00
   2 Anete Saar                   8636588 
   3 Geteli Hanni                 8290289 
 44 OK Põlva Kobras III                 OK Põlva Kobras      
   1 Pille Vinne                  8638100 11:00:00
   2 Mirja Virve                  7200987 
   3 Annika Rihma                 8406146 
 45 Peko I                              Peko                 
   1 Emily Raudkepp               8622192 11:00:00
   2 Mari Linnus                  8648690 
   3 Doris Kudre                  8001865 
 46 Peko II                             Peko                 
   1 Edith Madalik                8003133 11:00:00
   2 Grete Johanna Korb           8104181 
   3 Küllike Jaama                8008756 
 47 Tammed                              Tammed               
   1 Maris Terno                  8290182 11:00:00
   2 Liise Lillelaid              8662267 
   3 Teele Tðoba                  7204945 
 48 Tartu Katoliku SK 1                 Tartu Katoliku       
   1 Harriet Koppel               8657236 11:00:00
   2 Katrin Lemsalu               8418019 
   3 Mareli Vaher                 8668775 
 49 OK Võru I                           Võru                 
   1 Marianne Haug                8144822 11:00:00
   2 Eleri Hirv                   8484844 
   3 Kerstin Uiboupin             8080192 
 50 OK Võru II                          Võru                 
   1 Ülle Hollo                   7202376 11:00:00
   2 Emma Joonas                  8048040 
   3 Anita Laanejõe               8661130 

PEKO
Relay Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2008-2020 www.tak-soft.com