Open ski-orienteering competition

27.02.2021
Korraldaja : OK Peko
Rajameister : Rein Zaitsev, Randy Korb
[#1] [#2] [#3] [#4] [M14] [M16]
[M18] [M20] [M21] [M35] [M45] [M50]
[M65] [N14] [N16] [N18] [N21] [N45]
[N55] [N60] [OPEN]
M21 Rada (1): 20 KP 7050 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.     4 Nerijus Šulcys            Perkūnas O 00:49:38
 2.    77 Lauri Sild                Võru       00:52:19 +02:41
 3.     9 Mika Tervala                         00:52:24 +02:46
 4.     5 Uku-Laur Tali             Harju OK   00:53:46 +04:08
 5.     8 Svajunas Ambrazas         SK S-Sport 00:54:31 +04:53
 6.    41 Vallo Vaher               Tartu Kato 01:03:32 +13:54
 7.     2 Kristo Heinmann           Peko       01:03:50 +14:12
M20 Rada (1): 20 KP 7050 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    38 Davis Šolmanis            IK Ausekli 01:11:17
 2.    37 Raiko Marrandi            JOKA       01:17:28 +06:11
 3.    36 Martin Erik Maripuu       Kobras/Põl 01:30:04 +18:47
 4.    35 Aleksander Kepler         Kobras/Põl 01:32:08 +20:51
M35 Rada (1): 20 KP 7050 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    42 Toms Veits                Ok Kapa    00:53:06
 2.    39 Kaarel Kallas             JOKA       01:04:03 +10:57
 3.    40 Taivo Tali                Harju OK   01:13:21 +20:15
N21 Rada (2): 17 KP 6100 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    15 Maret Vaher               Kobras     00:49:47
 2.    62 Heleri Kivil              LSF PT     00:53:41 +03:54
 3.    13 Jolanta Šulčienė          Perkūnas O 01:01:36 +11:49
 4.    10 Eleri Hirv                Võru       01:02:54 +13:07
 5.    11 Laura Joonas              Võru       01:04:00 +14:13
 6.    12 Katrina Ojavee-Kutsar     Ilves      01:05:20 +15:33
 7.     0 Teele Telgma              Tammed     01:09:57 +20:10
 8.    16 Riika Varjus                         01:19:46 +29:59
N18 Rada (2): 17 KP 6100 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    61 Brigitte Panker           Ilves      01:14:05
M16 Rada (2): 17 KP 6100 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    26 Raiko Alliksaar           JOKA       01:02:27
 2.    27 Kaspar Karolin            Kobras/Põl 01:11:14 +08:47
 3.    33 Laur-Rogert Sulg          Otepää     01:21:25 +18:58
 4.    28 Maarius Kotsulim          JOKA       01:36:29 +34:02
 5.    31 Henri Perillus            JOKA       01:37:51 +35:24
 6.    32 Paul Piirimäe             Kobras     01:39:37 +37:10
M18 Rada (2): 17 KP 6100 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    34 Artur Soo                 JOKA       01:06:22
M45 Rada (2): 17 KP 6100 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    49 Jyrki Tuokko                         00:47:08
 2.    44 Mait Mändmets             Rae        00:51:44 +04:36
 3.    43 Magnar Alev               Otepää     00:56:04 +08:56
 4.    46 Björn Heinemann                      00:58:36 +11:28
 5.    48 Mika Ilomäki                         01:01:51 +14:43
 6.    47 Ossi Salokannel                      01:07:51 +20:43
M14 Rada (3): 11 KP 3610 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    21 Pärtel Külvik             Tartu Kato 00:37:46
 2.    24 Villem Piirimäe           Kobras     00:42:59 +05:13
 3.    18 Erik Kersna               Ilves      00:43:09 +05:23
 4.    17 Karl-Mattias Juhkam       Kobras     00:49:57 +12:11
 5.    19 Henri Kersna              Ilves      00:50:31 +12:45
 6.    20 Karel Kets                Kobras/Põl 00:53:49 +16:03
N16 Rada (3): 11 KP 3610 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    58 Anna-Liisa Leiten         JOKA       00:45:01
 2.    57 Karoliina Kets            Kobras/Põl 00:48:24 +03:23
 3.    59 Angela Mõttus             Otepää     00:57:25 +12:24
 4.    60 Helina Saega              Otepää     01:15:22 +30:21
N45 Rada (3): 11 KP 3610 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    63 Kirsten Nigul             Kape       00:39:44
M50 Rada (3): 11 KP 3610 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    51 Tõnu Tänav                Rae        00:31:21
 2.    50 Mart Külvik                          00:31:30 +00:09
N14 Rada (4): 9 KP 2340 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    56 Johanna Oras              Kobras/Põl 00:35:04
 2.    53 Anna Mia Atonen           JOKA       00:36:42 +01:38
 3.     0 Käti Kudre                Peko       00:41:56 +06:52
 4.    54 Kaisa Kallas              JOKA       00:42:03 +06:59
 5.    55 Maarja Oras               Kobras/Põl 00:42:48 +07:44
N55 Rada (4): 9 KP 2340 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    64 Airi Alnek                Võru       00:32:41
 2.    65 Pille Illak               Otepää     00:38:44 +06:03
 3.    67 Kaja Ligi                 Peko       00:41:33 +08:52
 4.    66 Ingrid Ranna              Ilves      00:57:02 +24:21
M65 Rada (4): 9 KP 2340 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    52 Jüri Rokko                Jõhvikas   00:33:11
N60 Rada (4): 9 KP 2340 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    71 Saima Värton              Kobras     00:26:15
 2.    69 Siiri Poopuu              JOKA       00:38:08 +11:53
 3.    68 Ülle Põldoja              Ilves      00:40:55 +14:40
 4.    70 Tiina Rillo               Otepää     00:42:04 +15:49
OPEN ^

  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.     1 Vilius Aleliūnas          SK Igtisa  00:46:08 20p
 2.    30 Bert Panker               Ilves      01:12:16 18p
 3.     3 Ats Sõnajalg              Harju OK   00:45:32 7p
#1 Rada (M21,M20,M35): 20 KP 7050 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi     Klass    Tulemus               
 1.     4 Nerijus Šulčys            Perkūnas OM21      00:49:38
 2.    77 Lauri Sild                Võru      M21      00:52:19 +02:41
 3.     9 Mika Tervala                        M21      00:52:24 +02:46
 4.    42 Toms Veits                Ok Kapa   M35      00:53:06 +03:28
 5.     5 Uku-Laur Tali             Harju OK  M21      00:53:46 +04:08
 6.     8 Svajunas Ambrazas         SK S-SportM21      00:54:31 +04:53
 7.    41 Vallo Vaher               Tartu KatoM21      01:03:32 +13:54
 8.     2 Kristo Heinmann           Peko      M21      01:03:50 +14:12
 9.    39 Kaarel Kallas             JOKA      M35      01:04:03 +14:25
10.    38 Dāvis Šolmanis            IK AusekliM20      01:11:17 +21:39
11.    40 Taivo Tali                Harju OK  M35      01:13:21 +23:43
12.    37 Raiko Marrandi            JOKA      M20      01:17:28 +27:50
13.    36 Martin Erik Maripuu       Kobras/PõlM20      01:30:04 +40:26
14.    35 Aleksander Kepler         Kobras/PõlM20      01:32:08 +42:30
#2 Rada (N21,N18,M16,M18,M45): 17 KP 6100 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi     Klass    Tulemus               
 1.    49 Jyrki Tuokko                        M45      00:47:08
 2.    15 Maret Vaher               Kobras    N21      00:49:47 +02:39
 3.    44 Mait Mändmets             Rae       M45      00:51:44 +04:36
 4.    62 Heleri Kivil              LSF PT    N21      00:53:41 +06:33
 5.    43 Magnar Alev               Otepää    M45      00:56:04 +08:56
 6.    46 Björn Heinemann                     M45      00:58:36 +11:28
 7.    13 Jolanta Šulčienė          Perkūnas ON21      01:01:36 +14:28
 8.    48 Mika Ilomäki                        M45      01:01:51 +14:43
 9.    26 Raiko Alliksaar           JOKA      M16      01:02:27 +15:19
10.    10 Eleri Hirv                Võru      N21      01:02:54 +15:46
11.    11 Laura Joonas              Võru      N21      01:04:00 +16:52
12.    12 Katrina Ojavee-Kutsar     Ilves     N21      01:05:20 +18:12
13.    34 Artur Soo                 JOKA      M18      01:06:22 +19:14
14.    47 Ossi Salokannel                     M45      01:07:51 +20:43
15.     0 Teele Telgma              Tammed    N21      01:09:57 +22:49
16.    27 Kaspar Karolin            Kobras/PõlM16      01:11:14 +24:06
17.    61 Brigitte Panker           Ilves     N18      01:14:05 +26:57
18.    16 Riika Varjus                        N21      01:19:46 +32:38
19.    33 Laur-Rogert Sulg          Otepää    M16      01:21:25 +34:17
20.    28 Maarius Kotsulim          JOKA      M16      01:36:29 +49:21
21.    31 Henri Perillus            JOKA      M16      01:37:51 +50:43
22.    32 Paul Piirimäe             Kobras    M16      01:39:37 +52:29
#3 Rada (M14,N16,N45,M50): 11 KP 3610 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi     Klass    Tulemus               
 1.    51 Tõnu Tänav                Rae       M50      00:31:21
 2.    50 Mart Külvik                         M50      00:31:30 +00:09
 3.    21 Pärtel Külvik             Tartu KatoM14      00:37:46 +06:25
 4.    63 Kirsten Nigul             Kape      N45      00:39:44 +08:23
 5.    24 Villem Piirimäe           Kobras    M14      00:42:59 +11:38
 6.    18 Erik Kersna               Ilves     M14      00:43:09 +11:48
 7.    58 Anna-Liisa Leiten         JOKA      N16      00:45:01 +13:40
 8.    57 Karoliina Kets            Kobras/PõlN16      00:48:24 +17:03
 9.    17 Karl-Mattias Juhkam       Kobras    M14      00:49:57 +18:36
10.    19 Henri Kersna              Ilves     M14      00:50:31 +19:10
11.    20 Karel Kets                Kobras/PõlM14      00:53:49 +22:28
12.    59 Angela Mõttus             Otepää    N16      00:57:25 +26:04
13.    60 Helina Saega              Otepää    N16      01:15:22 +44:01
#4 Rada (N14,N55,M65,N60): 9 KP 2340 m km ^

  #    NR Nimi                      Klubi     Klass    Tulemus               
 1.    71 Saima Värton              Kobras    N60      00:26:15
 2.    64 Airi Alnek                Võru      N55      00:32:41 +06:26
 3.    52 Jüri Rokko                Jõhvikas  M65      00:33:11 +06:56
 4.    56 Johanna Oras              Kobras/PõlN14      00:35:04 +08:49
 5.    53 Anna Mia Atonen           JOKA      N14      00:36:42 +10:27
 6.    69 Siiri Poopuu              JOKA      N60      00:38:08 +11:53
 7.    65 Pille Illak               Otepää    N55      00:38:44 +12:29
 8.    68 Ülle Põldoja              Ilves     N60      00:40:55 +14:40
 9.    67 Kaja Ligi                 Peko      N55      00:41:33 +15:18
10.     0 Käti Kudre                Peko      N14      00:41:56 +15:41
11.    54 Kaisa Kallas              JOKA      N14      00:42:03 +15:48
12.    70 Tiina Rillo               Otepää    N60      00:42:04 +15:49
13.    55 Maarja Oras               Kobras/PõlN14      00:42:48 +16:33
14.    66 Ingrid Ranna              Ilves     N55      00:57:02 +30:47

© Tak-Soft 2001-2016 http://www.tak-soft.com SIME:4.64 [2017.206] @ 27.02.2021 18:24:46 Kobras